//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

5 przyczyn podrażnienia i świądu na twarzy.

Dlaczego borykasz się z zaczerwienieniami?

Twoja skóra to tarcza ochronna przed czynnikami zewnętrznymi. Trzeba dobrze o nią dbać, nawilżać, pielęgnować, aby była odporna na różnego rodzaju ataki ze środowiska zewnętrznego.

Często jest tak, że nasza skóra w pewnym momencie naszego życia daje nam znać, że coś jest nie tak. Pokazuje to poprzez zaczerwienienie, przesuszenie skóry i bardzo mocną wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Skóra wrażliwa przysparza jej właścicielom wielu niedogodności. 

Dlaczego nagle staje się wrażliwa? 

Wpływa na to wiele czynników. 

1. Promienie UV

2. Życie w wielkim mieście

3. Niedobór witamin i substancji odżywczych, nieprawidłowe odżywianie

4. Problemy ze skórą, zmiany hormonalne

5. Brak pielęgnacji lub nieprawidłowa pielęgnacja skóry

Odpowiednio dobrane kosmetyki to rozwiązanie problemu wrażliwej skóry, czyli:

- odbudowa bariery ochronnej skóry;

- działanie łagodzące na podrażnioną skórę i stany zapalne;

- silne nawilżanie i ochrona przed działaniem promieni słonecznych.

Dlaczego skóra nagle staje się wrażliwa? 

Po pierwsze, od razu wyjaśnijmy: tu nie ma żadnego „nagle“! Wszystko ma swoje przyczyny.

Po pierwsze, nadmierna ekspozycja na słońce. 

Pamiętasz zdjęcie dwóch bliźniaczek w wieku około 50 lat, które żyły w różnych częściach USA? Jedna z nich mieszkała w słonecznej Kalifornii - jej twarz była pokryta przebarwieniami i drobnymi zmarszczkami. Druga zaś całe życie mieszkała na północy kraju i wyglądała znacznie młodziej. Wniosek nasuwa się sam: nadmierne opalanie bez specjalnej ochrony sprawia, że skóra o wiele szybciej się starzeje. Łagodzący krem ochronny musi zawierać filtry UV, które pomagają chronić skórę przed promieniowaniem UV w warunkach miejskich. Pamiętaj, że skórę należy chronić przez cały rok, a nie tylko latem! Promienie słońca są aktywne o każdej porze roku!

Życie w wielkim mieście to kolejny ważny czynnik, który powoduje nadmierną wrażliwość skóry. Zagazowane powietrze, smog, kurz, brak zieleni, częsty stres i ciągłe napięcie - wszystko to bardzo negatywnie wpływa na skórę. Zapewnij skórze ziołową tarczę!

Niedobór witamin i substancji odżywczych. Czy zwracasz uwagę na to, co jesz? Obowiązkowo uwzględnij w swojej diecie świeże warzywa i owoce oraz produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Brak egzogennych kwasów tłuszczowych w diecie prawie zawsze prowadzi do problemów w organizmie. Kwasy tłuszczowe „cementują“ i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Przyjmuj witaminy wraz z pożywieniem, a od zewnątrz zadbaj o twarz za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków, które zawierają cały kompleks niezbędnych substancji dla zdrowej i lśniącej skóry!

Problemy ze skórą i zmiany hormonalne. Jeśli zauważyłaś widoczne i duże zmiany na skórze, to nie trać czasu i umów się na wizytę do dermatologa. Być może cierpisz na jeden z rodzajów zapalenia skóry, a to wymaga specjalnego leczenia. Zmiany hormonalne w organizmie kobiety również mają wpływ na skórę - wraz z wejściem w okres przekwitania staje się ona bardziej sucha i zaczyna wiotczeć.

Brak pielęgnacji lub nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Często nie przestrzegamy elementarnych zasad pielęgnacji, a później dziwimy się, dlaczego nasza skóra wygląda źle. W rezultacie nieprawidłowej pielęgnacji komórki nie mogą dłużej utrzymywać wody, która wyparowuje przez „pęknięcia w cemencie“. Pojawia się uczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Skóra wysycha, złuszcza się i traci jędrność. Mogą pojawić się czerwone swędzące plamy.

Pojawia się też nadwrażliwość. Skóra ostro reaguje na słońce, wiatr i stosowane kosmetyki, w tym również te oczyszczające. Nierzadko kosmetyki, które wcześniej były naszymi ulubionymi środkami, zaczynają powodować duży dyskomfort. Wszystko to jest spowodowane zniszczeniem warstwy lipidowej skóry, która chroni ją przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych! Co zatem robić? Należy stosować specjalne kosmetyki, które będą walczyć z problemem!

Składniki aktywne kosmetyków dla skór wrażliwych powinny:

- odbudować barierę ochronną skóry;

- nawilżyć skórę;

- chronić przed promieniami słonecznymi dzięki zawartym w nim filtrom UV. 

Kosmetyki sygnowane do cery wrażliwej i alergicznej nie powinny zawierać parabenów, barwników, alkoholu.

Prawidłowa pielęgnacja tak wymagającej skóry powinna zawierać kilka kroków.

  1. oczyszczanie (pianka, żel)

  2. tonizacja (tonikiem lub tonerem)

  3. krem na twarz

  4. krem na okolicę oka

Pierwszy krok pielęgnacji – mycie – powinno być szczególnie delikatne! 

Często właśnie z powodu nieprawidłowego mycia skóra staje się nadwrażliwa. Jeśli zazwyczaj myjesz twarz tym, co masz akurat pod ręką, to jak najszybciej pozbądź się tego nawyku! W żadnym wypadku nie można myć twarzy zasadowym mydłem, gdyż niszczy ono barierę ochronną naskórka. Dotyczy to nie tylko cery suchej - tłusta w wyniku nieprawidłowego mycia cierpi tak samo. Bardzo delikatnie oczyszcza skórę każdego typu, nie niszcząc jej bariery ochronnej, a przeciwnie - chroni ją np. łagodząca oczyszczająca pianka do twarzy. Puszysta konsystencja pianki daje maksymalnie staranne oczyszczanie. Po umyciu twarzy nie masz uczucia ściągniętej skóry, jest ona delikatna i nawilżona! 

Drugi etap pielęgnacji - tonizowanie - przywracanie neutralnego pH oraz łagodzenie i nawilżanie.

Do tego etapu można użyć regeneracyjny toner do twarzy lub tonik. Tonera nie należy mylić z tonikiem - to dwa różne produkty. Zadaniem toniku jest zakończenie zabiegu oczyszczania i zmycie pozostałości makijażu i zanieczyszczeń z twarzy. Toner zaś to pełnowartościowy kosmetyk nawilżający. W zasadzie to pierwszy etap nawilżania skóry, który „toruje drogę“ dla bardziej gęstej konsystencji kremu. To swego rodzaju booster (wzmacniacz) działania kremu, który stosuje się przed jego nałożeniem. Jeszcze jeden szczegół: tonik można nakładać przy użyciu wacika, toner zaś lepiej jest lekko wklepać w skórę palcami.

Trzeci obowiązkowy etap pielęgnacji - krem - przywraca skórze świeżość i elastyczność, chroni ją przed promieniami UV oraz wygładza zmarszczki mimiczne.

I nie jest to zwykły krem, a krem opracowany specjalnie dla skóry wrażliwej, która jest stale narażona na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Łagodzący krem ochronny do twarzy przywraca naturalne funkcje ochronne skóry, głęboko nawilża i wygładza zmarszczki mimiczne. Pomoże przywrócić skórze świeżość, elastyczność i jędrność. Krem zawiera filtry UV, które pomogą ochronić skórę przed przedwczesnym starzeniem. 

Funkcje odpowiednio dobranego kremu:

· przywraca naturalne funkcje ochronne skóry

· wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry

· głęboko nawilża

· wygładza zmarszczki mimiczne

· przywraca skórze elastyczność i jędrność

Jedną z istotnych funkcji kremu dla skóry wrażliwej jest chrona przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych, jak również to, żeby był bez parabenów i barwników.

Czwarty całkowicie zapomniany i pomijany etap - krem pod oczy - ma za zadanie nawilżyć, zlikwidować opuchliznę pod oczami i wygładzić zmarszczki mimiczne.

Warto pamiętać, że delikatna skóra wokół oczu jako pierwsza zdradza wiek. Nie jest to dziwne, gdyż w tej okolicy jej grubość jest minimalna. Człowiek mruga 10 000-40 000 razy na dobę. Ponadto mimika twarzy dodatkowo obciąża skórę wokół oczu. Kobiety praktycznie codziennie nakładają makijaż i rozciągają skórę. W związku z tym ta okolica wymaga regularnej codziennej pielęgnacji. Programowym minimum jest nakładanie kremu nawilżającego rano i wieczorem. Niech to będzie dobry krem! Łagodzący krem ochronny pod oczy zapobiega zaczerwienieniom i opuchliźnie w okolicy oczu, dostarcza skórze wody i sprzyja jej utrzymywaniu w komórkach, a także wygładza zmarszczki mimiczne. Należy dobrać odpowiedni krem pod oczy, ponieważ przy skórze wrażliwej okolica oka jest szczególnie narażona na dyskomfort i podrażnienie. Bardzo ważne, aby krem zawierał kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczek co zapewni skórze głębokie nawilżenie i elastyczność. 

Share