//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

Okolica oka posiada najbardziej delikatną skórę, nie ma tam wielu gruczołów łojowych, które regulowałyby gospodarkę wodno-lipidową. Dlatego bardzo szybko pojawiają się w tej okolicy delikatne zmarszczki mimiczne.

Skóra okolic oczu i powiek jest bardzo cienka, jej grubość wynosi około 0,5 mm, a w innych miejscach ciała jest kilkakrotnie grubsza. Charakteryzuje ją słaby system podporowy i prawie całkowity brak komórek tłuszczowej, związanej z małym nagromadzeniem gruczołów łojowych. Skóra w tym obszarze ma słabsze krążenie krwi oraz limfy. 

Wszystkie te elementy powodują, że skóra wokół oczu jest słabo nawilżona, bardziej wrażliwa i podatna na alergie niż w innych częściach ciała. Cechuje ją także duża skłonność do zastojów limfatycznych. Produkty przemiany materii nie przepływają do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w gąbczastej strukturze tkanki łącznej, tworząc tzw. worki pod oczami. Dodatkowy problem z funkcjonowaniem tego obszaru twarzy związany jest z naturalnym zmęczeniem oczu wynikającym z ciągłego ruchu powiek.

Mięsień okrężny oka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów twarzy. Podczas mrugania czy też mrużenia oczu jest on praktycznie w ciągłym ruchu. Wszystko to przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych, czasami określanych mianem kurzych łapek.

Z problemem tzw. podkrążonych oczu boryka się coraz więcej osób. Do ich powstawania w widoczny sposób przyczyniają się:

nieprzespane noce,

zmęczenie,

brak świeżego powietrza

zanieczyszczone środowisko

dym papierosowy.

Dość często cieniom pod oczami towarzyszą obrzęki, które w wyraźny sposób postarzają. Niezależnie zatem od tego, czy pojawiają się one okazjonalnie, czy też są cechą dziedziczną, warto podjąć starania mające na celu ich likwidację.

Jeśli nie zadbamy o dobrą pielęgnację tej szczególnej okolicy twarzy szybko nasze delikatne dodające nam uroku zmarszczki zamienią się w grubsze i głębsze bruzdy, dodające nam lat.Podpowiem dziś czego warto używać, aby okolica oka była długo jędrna i nawilżona.

Podstawowym zabiegiem związanym z pielęgnacją oczu jest ich prawidłowy demakijaż. Pozostałości tuszu do rzęs mogą podczas snu powodować nie tylko podrażnienie spojówek, ale także skóry wokół oczu. Oczyszczanie oka należy wykonywać zatem bardzo dokładnie. Zabieg ten powinien być jednak stosunkowo delikatny, aby nie powodował rozciągania skóry. Do oczyszczania stosujemy specjalnie do tego celu przeznaczone preparaty.

Niezależnie od postaci wybranego produktu ważny jest sposób jego aplikacji. Kosmetyk należy nanosić na skórę górnej i dolnej powieki, zaczynając od wewnętrznej, a kończąc na zewnętrznej części oka, a następnie delikatnie, nie rozciągając skóry, należy go wklepać. Warto nakładać i delikatnie wklepywać systematycznie odrobinę serum liftingującego na oczyszczoną skórę wieczorem przed snem, aż do całkowitego wchłonięcia, potem nałożyć odpowiedni krem.


Przy systematyczności skóra odwdzięczy się nam w dwójnasób ładnym wyglądem, nawilżeniem oraz napięciem okolicy oka.

Składniki dobrego preparatu.

Istotnym elementem działania preparatów pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry wokół oczu jest skład preparatów.

 
Składniki, które mogą pomóc w pielęgnacji okolicy oka to na przykład:
+ bisabolol - o działaniu kojącym i relaksującym skórę wokół oczu, szczególnie reagującą na stres, zanieczyszczenie środowiska oraz podrażnienia.
+ Gingko Biloba - o działaniu przeciwstarzeniowym ze względu na właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalnym i aktywizującym cyrkulację krwi. Objawy starzenia się strefy oczu stają się mniej widoczne, szczególnie u osób dojrzałych.
+ borówka czarna - o właściwościach wygładzających, łagodzących podrażnienia i relaksujących, działa wzmacniająco na naczynia włosowate.
+ hexapeptyd-9 - o działaniu regenerującym, przeciwdziałającym powstawaniu zmarszczek dzięki stymulacji syntezy kolagenu, redukującym ich obecność, zwłaszcza wokół oczu oraz na czole. Jest to łagodniejsza forma jadu kiełbasianego.
+ aktywny polimer - o działaniu silnie napinającym i filmogennym.

W ofercie handlowej coraz częściej można spotkać także preparaty działające wielokierunkowo, które zmniejszają cienie i opuchnięcia powiek, wygładzają drobne zmarszczki, poprawiają jędrność skóry. Bardzo często oferowane są linie kosmetyków do pielęgnacji skóry wokół oczu zawierające płyn do demakijażu, preparaty do pielęgnacji na dzień, jak i na noc.

W przypadku potrzeby szybkiej regeneracji skóry wokół oczu, można sięgnąć po różnorodne maseczki przygotowane specjalnie z takim przeznaczeniem. Bardzo często są one oferowane w postaci płatków wykonanych między innymi z liofilizowanego kolagenu i uzupełnione o odpowiednio dobrane płyny aktywujące układ, np. wyciąg z kawioru. Pojawiają się również maski z mikronizowanych alg, które uaktywniają przemianę materii oraz efektywnie przyspieszają wydalanie toksyn.

Bardzo często na opakowaniach pojawia się informacja istotna szczególnie dla klientów mających bardzo wrażliwą skórę — „nie zawiera kompozycji zapachowej i barwników”, lub „nie powodują podrażnień, mogą być stosowane przez osoby noszące szkła kontaktowe”. Warto zatem, kupując preparat do pielęgnacji skóry oczu, zwracać uwagę na informacje pojawiające się na opakowaniu.

A na koniec kilka praktycznych uwag.

Jeżeli chcesz, aby twoje oczy były ozdobą nie przemęczaj ich, staraj się wysypiać, unikaj zadymionych pomieszczeń, pij dużo wody mineralnej, która wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Share