//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

Jeśli szukasz sposobu, aby zachować zdrową i młodą skórę, suplementacja kolagenem może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Kolagen jest głównym składnikiem skóry i jego odpowiednia suplementacja może przynieść wiele korzyści.

 

Po pierwsze, suplementacja kolagenem pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek i zapobiegać starzeniu się skóry. Kolagen działa jako naturalny środek nawilżający, wspomagając utrzymanie skóry w dobrym stanie.

 

Badania wykazały, że suplementacja kolagenem może pomóc w zapobieganiu utracie elastyczności skóry i zmniejszaniu widoczności zmarszczek. Suplementacja kolagenem może również pomóc w poprawie stanu włosów, paznokci i stawów.

 

Kolagen wspomaga produkcję kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za zatrzymanie wilgoci w skórze i zapobieganie uszkodzeniom stawów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią na choroby stawów. Suplementacja kolagenem może również pomóc w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego.

 

Kolagen wspomaga produkcję śluzu, który chroni jelita i ułatwia wchłanianie składników odżywczych.

 

Jeśli szukasz sposobu na zapobieganie starzeniu się skóry, wzmocnienie włosów, paznokci i stawów oraz zachowanie zdrowego układu trawiennego, suplementacja kolagenem może być idealnym rozwiązaniem.

 

Kolagen w organizmie człowieka jest zarówno strukturalnym, jak i funkcjonalnym składnikiem tkanek. Kolagen jest białkiem występującym w większości tkanek, a jego obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

 

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej i występuje w wielu różnych postaciach. Do najważniejszych typów kolagenu zalicza się:

 

1. Kolagen typu I - jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej i występuje w skórze, kościach, ścięgnach, ścięgnach i ścianach naczyń krwionośnych.

2. Kolagen typu II - jest głównym składnikiem chrząstki i występuje w stawach, torebkach stawowych i tkance łącznej chrząstki.

3. Kolagen typu III - jest odpowiedzialny za tworzenie sieci wzmacniającej wokół mięśni, ścięgien i ścian naczyń krwionośnych i występuje w skórze i strukturach łącznych.

4. Kolagen typu IV - jest składnikiem warstwy podstawnej skóry i tworzy sieć wzmacniającą wokół naczyń krwionośnych, mięśni i ścięgien.

5. Kolagen typu V - jest składnikiem skóry i odpowiedzialny za ochronę tkanki łącznej. Występuje w skórze, ścięgnach i zębach.

6. Kolagen typu VI - występuje w skórze, ścięgnach i torebkach stawowych i odpowiedzialny jest za tworzenie sieci wzmacniającej wokół tkanek łącznych.

 

70% białka w młodej skórze stanowi kolagen. Jednak między 25 a 30 rokiem życia u większości ludzi procesy syntezy kolagenu zaczynają zwalniać i tak postępują do samego końca życia. Przy tym zmienia się także jakość kolagenu, traci on zdolność do magazynowania wody, staje się mniej sprężysty i elastyczny.

 

W okolicy 35 roku życia zachodzi zagęszczenie włókien kolagenowych, w rezultacie czego zostają skumulowane sieci nieelastycznych kolagenów, pojawiają się głębokie zmarszczki, a skóra twarzy „obwisa”. Proces tworzenia się nowego kolagenu w tym wieku jest znacznie wolniejszy niż szybkość rozpadu starego. Skórze potrzebne są dostawy kolagenu z zewnątrz.

Jak uzupełniać niedobory kolagenu w organizmie?

Aby uzupełnić niedobory kolagenu w organizmie, można stosować suplementy zawierające kolagen. Mogą to być produkty w formie np. wygodnego proszku do rozpuszczenia w płynach, który szybko przeniknie do wewnątrz organizmu.

 

Możesz również zwiększyć spożycie produktów bogatych w białko, takich jak mięso, jajka, produkty mleczne i ryby. Jedzenie warzyw bogatych w witaminę C, takich jak papryka, brokuły i cytrusy, może pomóc w produkcji kolagenu przez organizm.

Innymi sposobami na uzupełnienie niedoborów kolagenu w organizmie są stosowanie kosmetyków o właściwościach nawilżających i odżywiających skórę oraz stosowanie zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

 

Czy wiesz, że kolagen to ponad 30% wszystkich białek występujących w organizmie? W różnych miejscach występują różne typy peptydów kolagenowych. Typ pierwszy to przede wszystkim budulec skóry, kości, ścięgien i więzadeł. Typ trzeci występuje w skórze i naczyniach krwionośnych.

Collagen NSP łączy oba typy peptydów i jest białkiem o ulepszonej rozpuszczalności! Jest bezglutenowy, bez laktozy, paleo i keto przyjazny i oczywiście niemodyfikowany genetycznie.

Formuła tego produktu została oparta na opatentowanej mieszance minerałów śladowych i elektrolitów, a każda porcja dostarcza aż 17 gramów peptydów kolagenowych co pozwala na jedną odpowiedniej wielkości dawkę dziennie.

Postać bezsmakowego i bezzapachowego proszku pozwala w łatwy sposób stosować produkt jako dodatek do kawy, herbaty, soków owocowych czy zdrowych smoothie. Collagen cechuje również doskonały profil aminokwasowy. Zawiera między innymi niezbędne do syntezy kolagenu glicynę, prolinę i hydroksyprolinę. 

 

Ciekawostki

 

Włókna kolagenowe u człowieka będącego w „kwiecie wieku” są bardzo wytrzymałe. Jeśliby złożyć je tak, aby przybrały średnicę 1 mm, będą w stanie utrzymać ciężar przewyższający 10 kg — jak kabel lub metalowy drut. Dlatego też „dobrej jakości” skóra, taka, w której znajduje się kolagen, jest w stanie rozciągać się bez żadnej szkody i z łatwością wracać do poprzedniej formy.

 

W wieku 20 lat jego zawartość w organizmie osiąga maksymalny poziom, a następnie stopniowo zmniejsza się. W wieku 40 lat ilość kolagenu w organizmie wynosi jedynie połowę tej sprzed 20 lat.

 

Cząsteczki kolagenu łączą się ze sobą pod wpływem wolnych rodników. Taki zespolony kolagen jest mniej elastyczny, niż zwyczajny, dlatego jego nagromadzenie prowadzi do powstawania zmarszczek.

 

Kolagen pozyskuje się z tkanek zwierząt, najczęściej z ryb, skór i kości. Może też pochodzić z roślin, takich jak soja, ryż, owies i jęczmień.

Może zainteresować cię również:

+ Jak dbać o męską cerę?

+ Po co skórze pielęgnacja?

Share