//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

Czy wiesz czym się od siebie różnią od siebie kremy BB, CC i DD?

Kremy oznaczane kolejnymi literami alfabetu pojawiły się stosunkowo niedawno – najstarszy z nich na rynku kosmetycznym pojawił się dopiero w drugiej połowie XX wieku. Sprawdź, który z nich może być idealny dla Twojej cery!

Spośród dostępnych na rynku kremów warto zwrócić szczególną uwagę na takie, które łączą w sobie cechy kilku produktów: kremu nawilżającego, korektora czy bazy pod makijaż. Mówię o kremach oznaczonych literami: BB, CC i DD.

 

Jakie są najważniejsze właściwości tych kosmetyków?

 

Krem BB jest kosmetycznym hitem w Korei, gdzie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zdobył olbrzymią popularność. Skrót BB oznacza Blemish Balm (“balsam na niedoskonałości”) lub Beauty Balm (“balsam piękności”) – obie te nazwy dość dobrze określają charakterystykę tego lekkiego kremu o wszechstronnym zastosowaniu.

Krótko mówiąc krem BB może być stosowany jako zamiennik podkładu i kremu na dzień, posiada w swoim składzie filtr SPF, dzięki czemu ogranicza szkodliwe działanie promieni UV. Co ważne krem BB może być stosowany w każdym wieku, ale szczególnie polecam go młodym kobietom, których delikatna skóra nie potrzebuje mocnego krycia.

 

Krem CC jak można się domyślić z jego nazwy, wyewoluował z kremu BB – jego nazwę najczęściej rozwija się jako Colour Control (“kontrola kolorytu”). Ma bogatszą recepturę, posiada w swoim składzie więcej pigmentów, dzięki czemu zyskuje lepsze krycie i ochronę. Polecany jest wtedy, gdy krem BB okaże się niewystarczający. Mowa tu m.in. o cerze nadwrażliwej, trądzikowej lub skłonnej do niedoskonałości. Główną funkcją kremu CC jest nawilżenie, krycie i matowienie zmian, sprawdza się, gdy na skórze widoczne są blizny, przebarwienia i teleangiektazje (zmiany naczynkowe).

 

Trzeci rodzaj kremu - krem DD czyli trzy w jednym dla dojrzałej cery. Krem DD (Dynamic Do-All – “dynamiczny do wszystkiego”) łączy w sobie najważniejsze zalety kremów BB i CC, ale przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet o cerze dojrzałej. Krem DD działa bowiem nie tylko kryjąco i nawilżająco, ale również przeciwzmarszczkowo, dlatego też szczególną uwagę powinny zwrócić na niego kobiety, które borykają się z pierwszymi objawami starzenia.

Oprócz działania ujędrniająco-tonizującego, istotny będzie także najczęściej bogaty skład, opracowany specjalnie z myślą o wymagającej skórze nieco starszych pań. Pomimo tego krem DD, podobnie jak jego młodsze rodzeństwo, również charakteryzuje się dość lekką konsystencją, dzięki czemu może być stosowany na różne sposoby. Większość tych produktów ma neutralną kolorystykę co oznacza, ze po aplikacji na twarz utlenia się do kolorytu skóry i wygląda bardzo naturalnie bez efektu maski. Wyjątkiem może być krem DD, który w zależności od składu może mieć troszeczkę bogatszy skład oraz mocniejsze krycie.

 

Ja używam kremu BB z efektem matowienia twarzy, co oznacza, że cały dzień moja skóra wygląda nieskazitelnie, jest nawilżona i wypoczętą.