//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

"Gotowi na lato? Odkryj tajniki pielęgnacji skóry, aby uzyskać zdrowy i promienny wygląd bez szkodliwego wpływu słońca!"

Wraz z nadchodzącym latem, nie tylko zmieniają się nasze preferencje co do stylizacji, ale również potrzeby naszej skóry. O ile zimą priorytetem jest głównie ochrona przed chłodem, o tyle w okresie letnim kluczowe staje się odpowiednie przygotowanie skóry do intensywnego działania promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych, które mogą wpłynąć negatywnie na jej kondycję.

Aby nasza skóra była gotowa na wakacyjne wyzwania, warto wziąć pod uwagę trzy najważniejsze kroki w przygotowaniu do lata: peelingowanie, używanie samoopalaczy oraz nawilżenie skóry.

Peelingowanie

Peelingowanie to proces usuwania martwego naskórka z powierzchni skóry, który może blokować dostęp składników aktywnych w głąb skóry i utrudniać jej regenerację. Dzięki regularnemu peelingowaniu, skóra staje się gładka i jedwabiście miękka, a także łatwiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, co w konsekwencji wpływa na jej lepsze nawilżenie i regenerację.

Przed przystąpieniem do peelingu, należy wybrać odpowiedni kosmetyk, który będzie odpowiedni dla naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na okolice ciała oraz rodzaj peelingu – jeśli peelingujemy twarz, lepiej postawić na delikatny peeling enzymatyczny, szczególnie jeśli mamy skórę wrażliwą,  natomiast dla reszty ciała dobrym wyborem może być peeling mechaniczny z drobinkami np. solny, cukrowy, z drobinkami zmielonych pestek.

Samoopalacze

Samoopalacze to alternatywa dla tradycyjnych opalających kosmetyków. Dzięki samoopalaczom, można uzyskać piękny, naturalny kolor skóry, bez konieczności wystawiania jej na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Przed użyciem samoopalacza, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Przede wszystkim, warto wykonać peeling, aby usunąć martwy naskórek i uniknąć nieestetycznych plam. Następnie, należy nawilżyć skórę, szczególnie w miejscach, które są bardziej narażone na przesuszenie, takie jak łokcie, kolana czy stopy. Po nałożeniu samoopalacza, trzeba poczekać, aż całkowicie wchłonie się w skórę, a następnie unikać kontaktu z wodą przez kilka godzin, aby kolor utrzymał się jak najdłużej.

Nawilżanie

Nawilżanie to kluczowy element pielęgnacji skóry, nie tylko w okresie letnim. Wraz z wysokimi temperaturami i intensywnym działaniem promieni słonecznych, skóra narażona jest na przesuszenie i utratę wilgoci. Dlatego tak ważne jest, aby nawilżać ją regularnie i w odpowiedni sposób.

Podstawowym sposobem na nawilżenie skóry jest stosowanie kremów i balsamów nawilżających, które powinny być dostosowane do naszego rodzaju skóry. Jeśli mamy skórę suchą, warto wybrać kosmetyk o bogatej konsystencji, z kolei dla skóry tłustej czy mieszanej, dobrym wyborem są lekkie, nietłuste kremy.

Oprócz stosowania kosmetyków nawilżających, ważne jest również dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez picie dużej ilości wody i unikanie napojów alkoholowych oraz gazowanych. Woda jest niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji skóry, a jej brak może prowadzić do jej przesuszenia i utraty elastyczności.

Innym sposobem na nawilżenie skóry jest stosowanie masek nawilżających, które można wykonywać raz na kilka dni. W skład takich masek zazwyczaj wchodzą składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna czy wyciągi roślinne.

Podsumowując, aby przygotować skórę do lata, warto skupić się na trzech podstawowych krokach: peelingowaniu, stosowaniu samoopalaczy oraz nawilżaniu. Dzięki regularnemu peelingu, skóra stanie się gładka i jedwabiście miękka, a stosowanie samoopalaczy pozwoli na uzyskanie pięknego i naturalnego koloru skóry bez narażania jej na szkodliwe działanie promieni słonecznych. W końcu, regularne nawilżanie skóry pozwoli na utrzymanie jej w dobrej kondycji, zapobiegnie przesuszeniu i utracie elastyczności. Pamiętajmy jednak, że każda skóra jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego warto wybierać kosmetyki dostosowane do naszych potrzeb i regularnie monitorować kondycję skóry, aby zapobiec ewentualnym problemom.

Może zainteresować cie również artykuł:

+ Jak pielęgnować tłustą skórę?

+ Jak działają maski w płachcie?

 

 

Share