//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

Cierpisz z powodu tłustej skóry, która jest trudna do kontrolowania?

Nie martw się, istnieją proste i skuteczne sposoby, aby utrzymać Twoją skórę w dobrej kondycji. Zacznijmy od zdiagnozowania - czym charakteryzuje się ten typ skóry.

Skóra tłusta: jest gruba, przypominająca skórkę pomarańczy, często pojawiają się na niej zaskórniki (czarne kropki) i wągry. Tłusta skóra — to skutek nadaktywności gruczołów łojowych. Łój skórny, łącząc się z kurzem i martwymi komórkami rogowymi skóry, tworzą korki, które zakorkowują wywodzące drogi gruczołów łojowych. Systematyczna pielęgnacja, stosowanie specjalnych kremów, lotionów i maseczek sprawiają, że skóra staje się normalna, niwelowane jest jej nadmierne błyszczenie się i szary kolor, skóra staje się miękka i uzyskuje przyjemny, matowy odcień.

 

Czego potrzebuje tłusta skóra?

- Oczyszczania

- Nawilżania

- Regeneracji

- Odpowiednich składników aktywnych

- Kosmetyków o lekkiej konsystencji

Podstawowa pielęgnacja tego typu skóry polega na:

Oczyszczeniu skóry żelem lub pianką do mycia twarzy, w szczególności takimi, które zawierają kwas salicylowy lub kwas glikolowy. Są one bardzo skuteczne w kontrolowaniu nadmiaru sebum.

Tonizacja  warto stosować tonik, który zmniejszy połysk skóry i przygotuje ją do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Peelingowanie koniecznie peelingami enzymatycznymi i tylko wtedy kiedy nie ma dużych, rozlanych stanów zapalnych. Rozpoczynając kurację pielęgnacyjną peeling nakładamy 2 razy w tygodniu przez okres 3 tygodni, ograniczając się później do jednego razu w tygodniu.

Nałożenie kremu nawilżającego, który skutecznie nawilży skórę, nie pozostawiając tłustego filmu.

Oto kilka korzyści, jakie możesz osiągnąć, stosując najlepsze sposoby na pielęgnację skóry tłustej przedstawionej powyżej.

Kontrola nadmiaru sebum.

Tłusta skóra ma skłonność do nadprodukcji sebum, co prowadzi do pojawiania się błyszczenia i zatykania porów. Regularne stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, takich jak żele lub pianki do mycia twarzy, toniki, serum i kremy nawilżające, pomoże w kontroli nadmiaru sebum i zapobiegnie pojawianiu się błyszczenia.

Zmniejszenie ryzyka powstawania trądziku.

Tłusta skóra jest bardziej podatna na powstawanie trądziku. Prawidłowa pielęgnacja skóry, która obejmuje regularne oczyszczanie skóry i stosowanie produktów zawierających składniki przeciwzapalne, pomoże w zmniejszeniu ryzyka powstawania trądziku.

Dlatego warto stosować produkty, które zawierają kwas salicylowy, kwas azelainowy lub benzoesan benzylu, ponieważ te składniki pomagają zmniejszyć stan zapalny skóry i łagodzą podrażnienia. Dodatkowo, warto pamiętać, że zbyt częste mycie skóry może prowadzić do przesuszenia skóry i nasilenia problemów z trądzikiem, dlatego najlepiej ograniczyć mycie do 2 razy dziennie.

Poprawa tekstury skóry.

Tłusta skóra ma tendencję do wyglądania grubo i niezdrowo. Regularne stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, takich jak peelingi enzymatyczne pomoże w złuszczaniu martwych komórek skóry i poprawie tekstury skóry.

Peeling enzymatyczny, zawierający enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek, jest łagodniejszy dla skóry niż peeling mechaniczny, który usuwa martwe komórki skóry za pomocą ziaren. Peeling warto stosować raz w tygodniu, aby poprawić teksturę skóry.

Zmniejszenie widoczności porów

Tłusta skóra jest zwykle związana z poszerzonymi porami, co wpływa na wygląd skóry. Stosowanie produktów zawierających kwas salicylowy lub retinol pomoże w zmniejszeniu widoczności porów takich jak toniki lub kremy do twarzy, pomoże zmniejszyć widoczność porów. Te składniki pomagają złuszczyć martwe komórki skóry i zmniejszyć zatykanie porów. Dodatkowo, stosowanie maseczek na bazie glinki lub peel-off również może pomóc w zmniejszeniu widoczności porów, ponieważ glina pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń i wchłanianiu nadmiaru sebum, a maski typu peel-off dodatkowo zmniejszają pory skóry.

Poprawa ogólnego wyglądu skóry.

Prawidłowa pielęgnacja skóry tłustej może poprawić jej wygląd i stan. Skóra będzie wyglądała zdrowiej, bardziej promiennie i mniej tłusto. To pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Wprowadzenie poprawnej pielęgnacji skóry wyrównuje jej barierę hydrolipidową, Jednocześnie zostaje wyrównana równowaga wodna, w wyniku czego skóra nie wysusza się.

Ochrona przed słońcem.

Skóra tłusta jest bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni UV, ponieważ nadmiar sebum może przyciągać więcej promieni UV i powodować większe uszkodzenia skóry. Dlatego ważne jest, aby stosować kremy z filtrem UV, które zapewnią skórze odpowiednią ochronę. Warto wybierać produkty o lekkiej konsystencji, które nie będą dodatkowo obciążać skóry, a jednocześnie skutecznie chronić przed szkodliwym działaniem słońca.

 

Podsumowując, pielęgnacja skóry tłustej ma wiele korzyści, takich jak kontrolowanie nadmiaru sebum, zmniejszenie ryzyka powstawania trądziku, poprawa tekstury skóry, zmniejszenie widoczności porów i poprawa ogólnego wyglądu skóry. Regularne stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry pomoże Ci osiągnąć te korzyści i cieszyć się zdrową i piękną skórą. Stosując się do tych zasad, można skutecznie pielęgnować skórę tłustą i uzyskać zdrowy, promienny wygląd skóry.

 

Share