//>

Przy zakupach do 199 zł wysyłka do PACZKOMATU tylko 9.99!!!

Menu

0 items

Blog

New post

New post

Skóra człowieka to organ, który w wyniku działalności życiowej produkuje tak zwane „produkty uboczne“, czyli sebum i obumarłe komórki skóry. Dodajmy do tych „produktów ubocznych“ zanieczyszczenia przemysłowe i inne, pozostałości makijażu, a otrzymamy „zabójczą“ dla skóry mieszankę! Mieszanka ta zatyka pory, przez które skóra oddycha, co powoduje zaburzenia krążenia, przedwczesne starzenie, trądzik i sprawia, że skóra staje się poszarzała.

 

Zanieczyszczenia przemysłowe powodują uszkodzenie naskórka (powierzchniowych komórek skóry) i tkanki łącznej, zwanej macierzą wewnątrzkomórkową. Takie patologiczne zmiany prowadzą do strukturalnego i zewnętrznego pogorszenia stanu naskórka. W rezultacie tego zgubnego działania, którego wszak nie odczuwamy fizycznie, na skórze powstają przebarwienia, traci ona elastyczność i matowy wygląd, staje się sucha, pożółkła i pojawiają się przedwczesne zmarszczki.

 

Konieczność oczyszczania skóry dotyczy również osób, które pracują zdalnie i większą część czasu spędzają w domu. W warunkach domowych również znajduje się wiele patogennych drobnoustrojów, a czasami nawet pleśń, które są skrajnie niebezpieczne dla naszej cery.

 

Właśnie dlatego etap oczyszczania jest bardzo ważny i obowiązkowy dla skóry, szczególnie tej młodej, gdy wydzielanie sebum w związku ze zmianami hormonalnymi jest dużo wyższe!

 

Zaleca się oczyszczanie skóry dwa razy dziennie: rano i wieczorem

 

Oczyszczanie skóry rano:

- usunąć ze skóry „produkty uboczne”

- rozbudzić skórę, poprawić krążenie krwi

 

Oczyszczanie wieczorem:

- usunąć obumarłe komórki skóry i nadmiar sebum

- usunąć zanieczyszczenia w postaci kurzu

- zmyć makijaż (jeśli jest)

 

Oczyszczanie wieczorem

Nawet jeśli nie używasz kosmetyków do makijażu, wieczorny rytuał oczyszczania jest obowiązkowy! Jak już mówiliśmy, na skórze gromadzą się obumarłe komórki i sebum, a także pył przemysłowy, mikrocząsteczki spalin itd. Jeśli nie usuniemy całego tego „koktajlu“, to możemy bardzo mocno zaszkodzić skórze. Myjąc się przed snem, nie tylko myjesz skórę, ale również poprawiasz w niej krążenie, stymulujesz procesy metaboliczne, czyli odnowę komórek. Jeśli zrezygnujesz z tego etapu, to skóra będzie się starzeć o wiele szybciej.

 

Weź pod uwagę, że mycie tylko za pomocą płynu micelarnego lub wody różanej nie jest oczyszczaniem – to tylko jeden z jego etapów. Cząsteczki trzeba zmywać pianką lub żelem, a woda różana nie do końca radzi sobie z „armią zanieczyszczeń“.

 

Oczyszczanie rano

Nocą procesy metaboliczne przebiegają dużo intensywniej, więc przez noc na powierzchni skóry gromadzi się duża ilość produktów ubocznych – skóra pokrywa się „nieprzepuszczalną tarczą“, która nie pozwala na wnikanie kremu na dzień oraz hamuje krążenie i procesy metaboliczne.

 

Zwróć uwagę na Azjatki: ich wiek bardzo trudno określić, gdyż skóra dwudziestolatek i pięćdziesięciolatek wygląda praktycznie jednakowo. Wszystko dlatego, że Azjatki poświęcają oczyszczaniu dużo uwagi. Zabiegi higieniczne z użyciem wody, pianki, żelu, gąbki nie tylko oczyszczają skórę, ale też sprawiają, że jest bardziej miękka, dzięki czemu kosmetyki wchłaniają się lepiej i dają lepsze efekty.

 

 

Negatywnie wpływają na stan skóry:

 

Aktywne życie w mieście

Niezbilansowana dieta

Eksperymenty z kosmetykami

Brak snu, stres, przemęczenie

Czas spędzony przed ekranem urządzeń elektronicznych

 

Czego potrzebuje skóra?

- Oczyszczania

- Nawilżania

- Regeneracji

- Odpowiednich składników aktywnych

- Kosmetyków o lekkiej konsystencji

 

 

Można by zapytać, po co skórze pielęgnacja?

Nawet jeśli skóra wygląda idealnie, potrzebuje ochrony, pielęgnacji i nawilżenia!

 

Aktywne życie w mieście, niezbilansowana dieta, duża ilość kalorycznego, tłustego jedzenia, napoje gazowane, eksperymenty z kosmetykami, brak snu, stres, przemęczenie i czas spędzony przed ekranem urządzeń – wszystko to negatywnie wpływa na stan skóry.

 

Inwestować w siebie trzeba już za młodu! Główną inwestycją w młodą skórę jest odpowiednia pielęgnacja i prawidłowo dobrane kosmetyki.

 

Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla skóry?

 

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kosmetyki do pielęgnacji trzeba dobierać odpowiednio do wieku. Bardzo często dziewczyny zaczynają swoją znajomość z kosmetykami właśnie „z wysokiego C“ – od kosmetyków mamy. To ważne, by pamiętać, że tak nie wolno robić!

 

Sukces w walce o młodą skórę odnoszą te osoby, które działają w harmonii ze swoim zegarem biologicznym, nie wybiegają do przodu, ale też nie pozostają w tyle z innymi.

 

W kosmetykach do cery dojrzałej stosuje się składniki, które wspomagają proces regeneracji komórek skóry, mają efekt liftingu i dużo „cięższą“ konsystencję. Póki co, młoda skóra tego nie potrzebuje.

 

Łagodne oczyszczanie, nawilżanie i regeneracja to obowiązkowe etapy pielęgnacji młodej skóry. Delikatna konsystencja produktów i odpowiednie składniki aktywne również zrobią „swoją robotę“.

 

To właśnie dermatolodzy otworzyli oczy młodym dziewczynom rozpoczynającym swoją przygodę z oczyszczaniem, że nie można używać do mycia tego, co akurat mamy pod ręką. W związku z młodym wiekiem (do 23 r.ż.) cera zachowuje naturalną świeżość i jędrność i na pierwszy rzut oka nie ulega żadnemu agresywnemu oddziaływaniu. Mycie mydłem nie wysusza specjalnie skóry, pryszcze nie pozostawiają blizn i goją się praktycznie na drugi dzień, „zabójcze kosmetyczne combo“ – fluid, bronzer, rozświetlacz, puder, utrwalacz makijażu – w żaden sposób nie podrażniają skóry...

 

To zupełnie nie tak!

 

Po ukończeniu 25 roku życia skóra zaczyna się robić bardziej cienka, a po 30-tce na pewno pojawią się problemy spowodowane regularnym używaniem mydła. W najlepszym wypadku może to doprowadzić do zwiększenia wrażliwości skóry, w najgorszym – do jej wczesnego zauważalnego starzenia, wiotkości, suchości i ściągnięcia.

 

Dermatolodzy zalecają, by nie grać w „rosyjską ruletkę“ ze swoją skórą, a zac

Share